| Connector Insert | TPU |
|---|---|
| Mating Cycles | >500 Times |
| Product Name | Rigoal M23 6-pin 7-pin 8-pin 9-pin 12-pin 16-pin 17-pin 19-pin Female and male assembly panel Installation IP67 waterpro |
| Series | 6 / 7 / 9 / 12 / 17 / 19 Pin |
| Material of Contact | CuZn (Messing/brass) |
| Temperatu ambiant | -25C | + 85°C |
|---|---|
| Tension évaluée | 30v |
| Type de connecteur | Prise de l'Assemblée M16 |
| Estimation d'IP | IP67 |
| Number modèle | Fiche M16 |
| Mating Cycles | >500 Times |
|---|---|
| Connector Insert | TPU |
| Contacts | 9pins |
| Rated Voltage | 30V |
| IP Rating | IP67 |
| Rated Voltage | 30V |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Product Category | M23 Connector |
| Product Voltage Rating | Up To 600V |
| Product Name | Rigoal M23 6-pin 7-pin 8-pin 9-pin 12-pin 16-pin 17-pin 19-pin Female and male assembly panel Installation IP67 waterpro |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Connector Insert | TPU |
| Product Voltage Rating | Up To 600V |
| Direction | Straight / Angled |
| Current Rating | 30A |
| Product Category | M23 Connector |
|---|---|
| Current Rating | 30A |
| Material of Contact | CuZn (Messing/brass) |
| Poles | 6P |
| Temperature Range | -20°C~125°C |
| Numéro de modèle | Connecteur M23 |
|---|---|
| Type | ADAPTATEUR |
| Application | puissance, capteur, des véhicules à moteur, Ethernet, voiture etc. |
| Genre | Mâle et femelle |
| goupilles | 6pin |
| Direction | Straight / Angled |
|---|---|
| Series | 6 / 7 / 9 / 12 / 17 / 19 Pin |
| Poles | 6P |
| Contacts | 9pins |
| Protection Class | IP65 / IP67 |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Product Category | M23 Connector |
| Temperature | -25°C-85°C |
| Current Rating | 30A |
| Rated Voltage | 30V |
| Numéro de modèle | M5 M8 M12 M16 M23 |
|---|---|
| Application | Aviation/capteur/matériel électrique/industriel etc…, Se |
| Norme | IEC61076-2-101 |
| Manière de contact | vis |
| matériel d'insertion | pa66+gf20% |