| Aviation Connectors | Aviation Connectors |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Type | DIN |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Product Name | M8 Waterproof Connector with Temperature Range of -40 to 125 for Various Applications |
| Résistance de contact | ≤5mΩ |
|---|---|
| Temperatur ambiant | -20℃~+80℃ |
| Isolation resistan | ≥100MΩ |
| goupilles | 4p, 5P, 3P, 8P |
| Degré de protection | IP67 |
| Nom de produit | Connecteur imperméable de 3 Polonais |
|---|---|
| Isolation resistan | ≥100MΩ |
| Type | Cable connecteur M8 |
| Résistance de contact | ≤5mΩ |
| Genre | Mâle |
| Numéro de borne | 3/4/5/6/8 borne |
|---|---|
| Degré d'IP | IP67/IP68 |
| Matériel de noyau | PA66 |
| Estimation actuelle | 3A |
| estimation de tension | 60V |
| Code | A/B/D Coded |
|---|---|
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Category | M8 Waterproof Connector |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Product Name | M8 Waterproof Connector with Temperature Range of -40 to 125 for Various Applications |
|---|---|
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Pins | 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Brand | RENHOTEC |
| Protection Level | IP67/IP68 Connector |
| goupilles | 4p |
|---|---|
| Nombre de positions | 2 / PIN 3/4/5/6/8/12/17 |
| Montage du type | Bâti de carte PCB/bâti/câble de panneau |
| Élément de montage | Front Mount/bride arrière de bâti/4 trous |
| Température ambiante | -25°C | + 85°C |
| Lieu d'origine | Guangdong, Chine |
|---|---|
| Nom de marque | Rigoal connector(RG) |
| Numéro de modèle | Connecteur de bâti du panneau M8 |
| Type | ADAPTATEUR, soudure |
| Application | Puissance |
| Orientation | Straight / Right Angle |
|---|---|
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Connector Type | Male Female Plug |
| Gender | Male & Female |
| Genre | Femme masculine, mâle |
|---|---|
| Taper | connecteur m8 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 broches |
| Écrou d'accouplement | Laiton avec nickelé |
| Blindage | indisponible |